O firmie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji sprężyn oraz frezowaniem CNC

Produkujemy różne rodzaje sprężyn:
– ściskane, rozciągane, stożkowe i kształtowe (np. haki, zawleczki, zawieszki) oraz prostowanie drutu na odcinki o różnych długościach odcinki
– z drutów okrągłych od średnicy 0,5mm do 7mm
– różnych gatunków: stalowe, ocynkowane lub nierdzewne.

Sprężyny wykonujemy według rysunku lub modelu dostarczonego przez klienta. Służymy też pomocą przy konstrukcji sprężyn na etapie projektowania wyrobu lub podczas jego produkcji.
Wykonujemy różne ilości sprężyn począwszy od jednej sztuki. Jednak wtedy cena jednostkowa jest wyższa, gdyż proces przygotowania produkcji jest dość długi, gdyż każda ze sprężyn ma przynajmniej dwie operacje: nawijania i odpuszczania.

Dla sprężyn ściskanych posiadamy szlifierki, pozwalające na szlifowanie czoła sprężyny.
Na życzenie klienta pokrywamy sprężyny w pobliskiej galwanizerni.
Posiadamy magazyn drutów: dla małych średnic co 0,1mm dla większych co 0,5mm lub drutów nietypowych, których często używamy. Dla stałych klientów i powtarzających się zamówień utrzymujemy zapas sprężyn, co pozwala nam na natychmiastową reakcję w razie pojawienia się nagłej potrzeby.

Czas realizacji zamówień: od kilku godzin w przypadkach pilnych do kilku dni w zależności od obłożenia produkcji oraz od stopnia skomplikowania sprężyny.
Posiadamy 3 frezarki numerycznie sterowane. Każda z nich jest wyposażona w 4-oś pozwalającą na obracanie detali podczas frezowania. Zajmujemy się frezowaniem elementów aluminiowych, stalowych oraz plastiku. Jeżeli chodzi o frezowanie nie wykonujemy frezowania pojedynczych elementów tylko serie od 100szt do kilku tysięcy.

Dodatkowo świadczymy usługi wykrawania z taśm na prasach mimośrodowych używając narzędzie powierzonych od klienta lub własnej konstrukcji.